Poznań na sobotę – co dziś robić w mieście?

Zima powoli odpuszcza, a termometry wskazują wyższe niż w ostatnich tygodniach temperatury. Poznaniacy coraz chętniej korzystają z możliwości wyjścia z domu i spędzenia dnia w ciekawy sposób. Poznań dba, by w ofercie kulturalnej nie zabrakło czegoś dla każdego. Co robić w sobotę w mieście?

Rodzice, wraz z najmłodszymi poznaniakami, mogą wybrać się do Bliblioteki Raczyńskich, gdzie o godzinie 11:00 rozpocznie się Rodzinne Czytanie z asz.teatrem. Dzisiejszym tematem będzie bajka “Żabek i Ropuch” Arnolda Lobela. Wstęp wolny.

Ci, którzy lubią wątki historyczne i ciekawostki, a jednocześnie chcieliby spędzić czas aktywnie, powinni wybrać się na spacer z Grupą PoPoznaniu, “Zasłużeni Wielkopolanie XIX wieku“. Uczestnicy dowiedzą się lub przypomną sobie, kto i w jaki sposób przysłużył się swoimi działaniami w zaborze pruskim do utrzymania ducha polskości, ale także rozwoju polskiego narodu. Początek o godzinie 11:00, udział jest bezpłatny, a zbiórka zaplanowana przed Pałacem Działyńskich na Starym Rynku.

O tej samej porze można wybrać się również na spacer po Jeżycach. Tam z kolei działać będą przewodnicy PTTK w tamach trzeciej edycji “Jeżyckich Historii”. Tym razem, uczestnicy dowiedzą się “Gdzie jeżyczanie rozrywek zażywali“. Jak i gdzie bawili się mieszkańcy Jeżyc? Będzie można się tego dowiedzieć podczas bezpłatnej przechadzki. Zbiórka przy Hotelu Mercure.

Sobota to również dzień, w którym swoją pikietę planuje Manifa Poznań. Na manifestacji przed operą, uczestniczki chcą zwrócić uwagę na nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn. Manifa ma być sprzeciwem zarówno wobec przemocy indywidualnej, ale i systemowej. Początek o godzinie 14:00.

Pół godziny później, w obronie zwierząt będą protestować Koalicja CYRK bez zwierząt i VIVA Akcja dla zwierząt – Poznań. Pod Cyrkiem Zalewski, przy skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Mieszka I, będą głośno wyrażać swój sprzeciw wobec wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Początek o godzinie 14:30.

Wyjątkowy wieczór czekać będzie na miłośników teatru, którzy są spragnieni nowych wrażeń. O godzinie 19:00, w CK Zamek, w Sali Wielkiej, odbędzie się premiera spektaklu “Spójrz na mnie” w reżyserii Adama Ziajskiego.