Co robić w Święta Wielkanocne w Poznaniu?

Podczas świątecznego weekendu miasto Poznań zaprasza do aktywnego spędzania wolnego czasu. Czynne będą m.in. baseny, Palmiarnia oraz Stare i Nowe Zoo. Nie zabraknie również rozmaitych warsztatów wielkanocnych.

Motyle, króliki i kurczaki w Palmiarni

Palmiarnia Poznańska w ten weekend przygotowała liczne atrakcje dla odwiedzających. Kurczaczki, króliki miniaturki, preparowane motyle i ręcznie malowane pisanki będzie można podziwiać do 3 kwietnia w sali dydaktycznej. Ponadto od 29 marca do 29 kwietnia w Pawilonie VIII dostępna będzie również wystawa “Żywe motyle i inne owady”.

Podczas świąt będzie można odwiedzić palmiarnię w godzinach: 27-31 marca od 9:00 do 17:00; 1-2 kwietnia od 9:00 do 18:00 (kasy czynne do godziny 16:00).

Wstęp płatny. Bilet normalny: 10zł, bilet ulgowy: 7zł

Wielkanoc w ZOO

Stare Zoo zaprasza na wspólne zdobienie jajek wielkanocnych. Odbędzie się ono w sobotę, 31 marca między godziną 12:00 a 13:00 w Ptaszarni. W czasie świąt (1 i 2 kwietnia) nieczynny będzie pawilon zwierząt zmiennocieplnych, a 31 marca i 1 kwietnia nie odbędzie się pokazowe karmienie zwierząt.

1 kwietnia Stare i Nowe ZOO zmieniają godziny otwarcia na letnie. Szczegółowe informacje: http://www.zoo.poznan.pl/page/contact/1

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

W okresie świątecznym otwarte będą niektóre ośrodki POSiR-u.

Basen Chwiałka będzie czynny w sobotę i wielkanocny poniedziałek w godzinach 7:00-14:00 (wejście co 60 minut), a lodowisko Chwiałka będzie czynne w sobotę w godz. 9:00-14:00 oraz w wielkanocny poniedziałek w godz. 14:00-21:00.

Ratajskie korty tenisowe będą czynne w sobotę w godz. 8:00-16:00, a Aquapark Term Maltańskich – 2 kwietnia w godz. 9:00-23:00. Pozostałe godziny otwarcia na stronie: http://www.termymaltanskie.com.pl/godziny-otwarcia-swieta-wielkanocne-2/

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

W każdą ostatnią sobotę miesiąca można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po podziemiach Fortu VI, gdzie znajdują się wystawy fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, magazyn prochu oraz pancerne stanowisko obserwacyjne. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne.

Zbiórka pod bramą Fortu VI (ul. Lutycka 115) w sobotę o godzinie 12:00, wstęp: 10 zł.

Archiwum dla osiedla!

Spółdzielnia Mieszkaniowa “Osiedle Młodych” w Poznaniu z okazji swoich 60. urodzin rozpoczęła akcję “Archiwum dla osiedla!”. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do odszukania w domowych zbiorach i udostępnienia materiałów archiwalnych dotyczących historii najbliższej okolicy: terenów Rataj, Chartowa, Żegrza oraz samej spółdzielni. Jest to już trzecia odsłona projektu “…dla Osiedla”.

Materiały można dostarczać do 18 maja na adres: Spółdzielnia Mieszkaniowa “Osiedle Młodych” w Poznaniu, os. Piastowskie 16, 61-148 Poznań lub archiwum@osiedlemlodych.pl.

Więcej informacji: http://osiedlemlodych.pl/stworzmy-archiwum-dla-osiedla/