Kilkadziesiąt zużytych opon zaśmiecało tereny zielone

Kilkadziesiąt zużytych opon, które znalazły się na nielegalnym wysypisku nad Wartą. Strażnicy miejscy doprowadzili do odnalezienia sprawcy zaśmiecania terenów zielonych.

Ul. Karpia i jej okolice są terenem częstych spacerów poznaniaków. Tereny nadwarciańskie, szczególnie teraz, gdy pogoda jest coraz ładniejsza, sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Niestety, zdarza się, że okolica staje się mało zachęcająca z uwagi na wyrzucane tam śmieci.

W ostatnim czasie, strażnikom udało się ustalić sprawcę nielegalnego wysypiska zużytych opon. Ich ilośc od razu wskazywała na to, że pochodzą z jednego z zakładów wulkanizacyjnych. Po ustaleniu odpowiedniego z nich, funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem sieci zakładów, który przyjął na siebie odpowiedzialność za zanieczyszczenie i zlecił natychmiastowe uporządkowanie terenu. Strażnicy nałożyli na niego mandat za zaśmiecanie.

Strażnicy miejscy przy okazji zwrócili również uwagę na fakt, że często interwencje trwają dłużej, ponieważ o wiele trudniej jest ustalić np. właściciela gruntu czy sprawcę zanieczyszczenia.