Prawie 1,5 tony nielegalnych odpadów składowanych na miejskiej działce

Prawie 1,5 tony odpadów usunięto z miejskiej działki, na której ktoś urządził sobie nielegalne wysypisko. O problemie służby zawiadomili mieszkańcy poprzez aplikację „Poznań w porządku”.

Nielegalne składowisko odpadów powstało na miejskiej działce przy ul. Cichej. Choć teren jest ogrodzony, to okazało się, że część płotu została uszkodzona, przez co możliwe było wejście i wjazd.

Okoliczni mieszkańcy poprzez aplikację „Poznań w porządku” zgłosili rosnące hałdy śmieci. Zgłoszenie trafiło do Wydziału Gospodarki Komunalnej, który przekazał sprawę straży miejskiej.

Na miejsce udał się strażnik rejonowy Referatu Stare Miasto, który potwierdził nielegalne składowisko. Zlecono usunięcie odpadów przez firmę sprzątającą – łącznie było to około 1,5 tony różnego rodzaju śmieci, w tym starych mebli.

Uprzątnięcie terenu to nie koniec sprawy. Konieczna jest naprawa uszkodzonego ogrodzenia, by sytuacja nie powtarzała się w przyszłości.

Jak informuje Miasto, od początku uruchomienia aplikacji „Poznań w porządku”, co nastąpiło jesienią 2019 roku, przyjęto już prawie 1700 zgłoszeń. Mieszkańcy mogą informować m.in. o  nielegalnych wysypiskach śmieci, zanieczyszczeniu terenów, złej gospodarce odpadami czy przepełnionych koszach na śmieci, które nie są regularnie opróżniane. Oprócz tego poznaniacy wiele spraw zgłaszają także tradycyjną metodą – poprzez formularze online i drogą mailową.