Wymiany nawierzchni na ul. Hetmańskiej, Grochowskiej i Obornickiej

Jutro, 7 maja, na poznańskich ulicach rozpoczną się kolejne prace związane z wymianą nawierzchni. Dzięki temu, poprawi się komfort i bezpieczeństwo przejazdu na odcinkach ul. Hetmańskiej, Grochowskiej i Obornickiej.

Jak informuje ZDM, wybrano odcinki ulic, które są w bardzo złym stanie technicznym. Wymiany nawierzchni mają poprawić zarówno komfort jazdy, jak i jej bezpieczeństwo.

Na ul. Hetmańskiej, remont prowadzony będzie na odcinku od ul. Starołęckiej w kierunku Żegrza. Jak zapewnia ZDM, ulica będzie przejezdna, ale kierowcy mogą spodziewać się częściowego jej wygrodzenia. Prace mają potrwać pięć dni, czyli do piątku.

Z kolei na ul. Grochowskiej, okoliczni mieszkańcy w końcu doczekają się nowej nawierzchni na odcinku od ul. Promienistej do ul. Grunwaldzkiej, po stronie północnej. Obecnie, jezdnia w tym miejscu jest w fatalnym stanie. Na czas prac, wygrodzony zostanie jeden pas ruchu. Remont ma zakończyć się 18 maja.

Na ul. Obornickiej, prowadzone będą naprawy cząstkowe. Prace zaplanowano w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na płynność ruchu w godzinach szczytów komunikacyjnych.

Od jutra, do 11 maja, kierowcy mogą spodziewać się wydzieleń części pasów jezdni na poszczególnych odcinkach ulicy, z uwagi na prowadzone remonty cząstkowe.

W soboty, 12 i 26 maja, drogowcy zajmą się likwidowaniem szczelin w jezdniach.

W dniach 14-18 maja, zaplanowano powierzchowne frezowanie, czyli likwidację kolein, a od 21 maja do 25 maja, prowadzone będą naprawy cząstkowe poboczy.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.