Więcej miejsc przyjaznych mieszkańcom na Jeżycach

Jeżyce będą jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom. Wkrótce pojawi się tam więcej zieleni i miejsc do spędzania czasu, także dla tych najmłodszych mieszkańców osiedla.

W ostatnich dniach przedstawiciele Rady Osiedla Jeżyce spotkali się z dyrektorem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. Radni skonsultowali przyszłość niektórych terenów w obrębie osiedla.

Podczas spotkania zapewniono, że wkrótce znikną słupy reklamowe ze skweru u zbiegu ul. Janickiego i Dąbrowskiego, co pozwoli na realizację projektu zakładającego powstanie nowego zielonego skweru.

Rada Osiedla Jeżyce otrzyma pod swoją pieczę teren za budynkiem przy ul. Mylnej 38. Zaplanowano tam powstanie nowego placu zabaw, co z pewnością ucieszy nie tylko najmłodszych mieszkańców okolicy, ale także ich rodziców i opiekunów.

Ustalono także, że trwa postępowanie wyjaśniające stosunki własnościowe na terenie przy skrzyżowaniu ul. Jeżyckiej i Norwida. Być może w przyszłym roku zostanie przekazany Zarządowi Zieleni Miejskiej lub Osiedlu, co umożliwi stworzenie tam kolejnego zielonego skweru.