“Zakonnica w przebraniu” po raz 100. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu!

Piątkowy wieczorny spektakl “Zakonnicy w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu był wyjątkowy. Dlaczego? Bo został zagrany w tym miejscu już po raz setny! Z tej okazji przygotowano atrakcje dla widzów i miłośników musicalu.

“Zakonnica w przebraniu” jest jednym z najchętniej oglądanych przez poznańską widownię musicali. Powstał na podstawie kultowego filmu z 1992 roku, z Whoopi Goldberg w roli głównej.

To historia Deloris Van Cartier, która jest świadkiem morderstwa dokonanego przez jej partnera. Mężczyzna postanawia ją zabić, dlatego Doloris w ramach pomocy policji i programu ochrony świadków zostaje wysłana do… klasztoru. Tam dostaje się do zakonnego chóru, którego w bardzo krótkim czasie zostaje dyrygentem.

Komedia muzyczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Historia szalonej zakonnicy w przebraniu to rozrywka dla całej rodziny.

W piątkowy wieczór widzowie mogli być częścią historii tego spektaklu. Przedstawienie o godzinie 19:00 było setnym wystawieniem tego musicalu w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Nie brakowało wzruszeń, podziękowań i… balonów.

To jednak nie wszystko – widzowie mieli okazję do zrobienia sobie zdjęcia z aktorami. Ci, którzy się nie “załapali”, mogli nadrobić zaległości w sobotę, podczas spotkania z aktorami – Dagmarą Rybak, Edytą Krzemień, Iwoną Kotzur, Tomaszem Steciukiem i Maciejem Zaruskim – w foyer teatru. Była to również okazja do obejrzenia kostiumów ze spektaklu.