Zwiedzanie fortu VII w Poznaniu. Okazja do zobaczenia zwykle niedostępnych miejsc

Już w najbliższą sobotę, 24 listopada odbędzie się zwiedzanie poznańskiego Fortu VII. Podczas spotkania, na które zaprasza grupa Pasjonaci Podziemi, będzie można zobaczyć między innymi niedostępne fragmenty zabudowań.

Wydarzenie z pewnością wzbudzi szczególne zainteresowanie osób będących pasjonatami fortyfikacji, historii oraz zabytkowych zabudowań. Uczestnicy wycieczki nie tylko zostaną zapoznani z informacjami dotyczącymi tego obiektu, ale będą także mieli wyjątkową możliwość zobaczenia miejsc niedostępnych.

Na początku ich uwaga zostanie skierowana na prawą część Fortu. Po zapoznaniu się z historią tego obszaru zaproszeni zostaną do poznania kolejnego, lewego fragmentu Fortu. Organizatorzy podkreślają, że zwiedzanie obejmie również miejsce, w którym podczas II wojny światowej znajdował się obóz koncentracyjny. W związku z tym proszą o zabranie ze sobą zniczy.

Zainteresowani zbiorą się przy Forcie VII – Muzeum Martyrologii Wielkopolan o godzinie 10:00, a wędrówka połączona ze zwiedzaniem trwać będzie 2 godziny.

Koszt udziału w zależności od rodzaju biletu wyniesie 3 zł lub 6 zł. Dodatkowo osoby uczestniczące w spotkaniu podzielą się opłatą za przewodnika w wysokości 40 zł.