Opady śniegu w Wielkopolsce – trudne warunki na drogach, na niektórych trasach jest bardzo ślisko

Od rana udało się uniknąć większych problemów na drogach – szczególnie te główne trasy były odśnieżone i posypane solą lub piaskiem, by uniknąć powstania warstwy lodu na nawierzchni. Niestety, wraz z kolejnymi opadami śniegu i przy temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza sytuacja drogowa mocno się pogorszyła. Obecnie już nie tylko lokalne drogi, wiadukty czy mosty […]

Od rana udało się uniknąć większych problemów na drogach – szczególnie te główne trasy były odśnieżone i posypane solą lub piaskiem, by uniknąć powstania warstwy lodu na nawierzchni. Niestety, wraz z kolejnymi opadami śniegu i przy temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza sytuacja drogowa mocno się pogorszyła.

Obecnie już nie tylko lokalne drogi, wiadukty czy mosty są newralgicznymi punktami. Także główne drogi i trasy w niektórych miejscach zmieniły się w „lodowisko”. Źle wygląda sytuacja na drogach krajowych i wojewódzkich, w tym na niektórych odcinkach DW434 oraz DK5 i DK92.

Kierowcy informują również o problemach na fragmentach autostrady A2 oraz trasie S11. Bardzo źle jedzie się trasą S5, szczególnie w rejonie na północ od DK 92.