Zabytkowe tramwaje i autobusy na ulicach Poznania – w sobotę rusza sezon linii turystycznych!

Już jutro, 27 kwietnia, na poznańskie ulice ponownie wyjadą zabytkowe pojazdy, rozpoczynając tym samym kolejny sezon linii turystycznych w Poznaniu. Wycieczki tramwajem linii numer 0 oraz autobusem linii numer 100 to dla poznaniaków i turystów okazja, by „przenieść się w czasie” podczas zwiedzania miasta.

Początek sezonu linii turystycznych tradycyjnie wyznaczono na ostatni weekend kwietnia. Wycieczki zabytkowymi pojazdami odbywać się będą aż do końca września. Historyczny tramwaj i autobus co roku stanowią dużą atrakcję i nietypową formę zwiedzania Poznania zarówno przez mieszkańców jak i turystów.

To gratka zarówno dla najmłodszych, którzy mogą przekonać się jak dawniej jeździło się po mieście, a także dla tych nieco starszych, którzy mogą z sentymentem powspominać dawne czasy.

W tym roku przygotowano kilka zmian. Pierwszą będzie zmiana tras dla linii numer 0 i 100. Tradycyjnie też, w wybrane weekendy zaplanowano również nocne przejażdżki zabytkowym tramwajem, ale nowością będzie oferta późnowieczornych przejażdżek retro autobusem.

Obsługę linii turystycznych stanowić będą znane poznaniakom Ikarusy (260 i 280), Jelcz PR 110 i DAF MB200. W niedziele i święta na trasie będzie kursował  Jelcz RTO 043, popularny „Ogórek” (kursy o godz. 12.00 i 14.00 z przystanku Poznań Główny oraz 12.45 i 14.45 z Nowego Zoo).

Na linii nr 0 najczęściej pojawiać się będzie tramwaj generacji „N” w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów. Podczas wakacji z pewnością nie zabraknie okazji przejechania się „stodwójkami” (tramwaje 102N i 102Na) oraz składem wagonów 105N z pierwszej połowy lat 70. ubiegłego wieku.

Na liniach turystycznych obowiązują dwa rodzaje biletów:

– jednoprzejazdowe w cenach 4 złote za normalny i 3 złote za ulgowe dla dzieci w wieku do 16. roku życia oraz 12 złotych za bilet rodzinny
– jednodniowe  w cenach: 8 złotych za normalny oraz 6 złotych za ulgowy dla dzieci w wieku do 16. roku życia oraz 24 złote za bilet rodzinny

Trasy obu linii dostępne są na ulotce online.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.