Poznaniacy świętowali Wielką Majówkę i 5. urodziny Bramy Poznania

Od początku istnienia Bramy Poznania przez jej próg przeszło prawie milion odwiedzających. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście, z której korzystają zarówno mieszkańcy jak i turyści. Choć istnieje od niedawna, to na stałę wpisała się w mapę turystyczną stolicy Wielkopolski. Atrakcje związane z urodzinami oraz Wielką Majówką odbywały się w dniach 1 […]

Od początku istnienia Bramy Poznania przez jej próg przeszło prawie milion odwiedzających. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście, z której korzystają zarówno mieszkańcy jak i turyści. Choć istnieje od niedawna, to na stałę wpisała się w mapę turystyczną stolicy Wielkopolski.

Atrakcje związane z urodzinami oraz Wielką Majówką odbywały się w dniach 1 i 3 maja. Hasłem zabawy zostało „Jesteśmy u siebie”. Jak wyjaśniali organizatorzy, chcieli, by podczas świętowania podkreślić rolę także tych, którzy dopiero niedawno przyjechali do Poznania i tworzą historię tego miasta wspólnie z poznaniakami mieszkającymi tu od pokoleń.

Szczególnie chcieli podkreślić rolę obcokrajowców, których jest w mieście coraz więcej. Między innymi właśnie dlatego część wydarzeń prowadzona była w języku angielskim i rosyjskim. Obcokrajowcy przygotowali także niektóre z atrakcji urodzinowych, dzięki którym można było poznać zwyczaje z różnych państw, a jednocześnie integrować poznańskie społeczeństwo.

W programie znalazły się także m.in. koncerty, pokazy filmowe, kiermasze płyt oraz książek, a także liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Podczas majówki odbyło się także wspólne plecenie Drzewa Przyjaźni, potańcówkę oraz… gimnastyka słowiańska.

W Amfiteatrze przed Bramą powstała strefa kulinariów świata i mobilna czytelnia książek.