Autorska moda łączy pokolenia – Targi Mamy TUTU w Starym Browarze

Stary Browar zaprasza na targi polskich projektantów Mamy TUTU, które odbędą się 24-26 maja. Data jest nieprzypadkowa – kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez concept store TUTU odbędzie się w weekend, którego zwieńczeniem jest Dzień Mamy.Targi to idealna okazja do kupienia oryginalnego prezentu dla mamy lub zaplanowania z nią wspólnych zakupów.

Moda w naturalny sposób łączy pokolenia. Trendy regularnie wracają, a dziecipolują w szafach rodzicówna zapomniane perełki. Przepływ inspiracji w modzie może być jednak odwrotny. Kobiety, często w dojrzałym wieku, odkrywają swój styl na nowo, nierzadko dzięki swoim córkom. Przemysł modowy stopniowo demokratyzuje się nie tylko w kwestii sylwetek, ale także wieku. W maju brytyjski Vogue wydał Non-Issue Issue poświęcony dojrzałym kobietom. Blogosfera i Instagram także mają swoje modne bohaterki 50, 60 czy 70+. Wystarczy spojrzeć na Diane Keaton, która od dekad swoim stylem inspiruje kobiety na całym świecie, także na Instagramie (ma ponad 900 tysięcy obserwatorów!) czy Lyn Slater, profesor Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku – wyglądu oraz stylizacji pozostaje im jedynie pozazdrościć. Polskie ikony dojrzałego stylu to Lidia Popiel, Anda Rottenberg czy uwielbiana przez projektantów Helena Norowicz. Udowadniają, że najświeższe trendy modowe “czują się” świetnie nie tylko na dwudziestolatkach. Każda z pań może posłużyć jako inspiracja przed majowym TUTU.

Moda ponad generacjami?

Trudno szukać marek, które łączą potrzeby i gusta różnych pokoleń. Tu zaskoczeniem są niezależni projektanci. Często to właśnie ich ubrania podbijają serca kobiet w bardzo różnym wieku. Ta obserwacja stała się punktem wyjścia dla pomysłu organizacji nowej edycji targów TUTU w Starym Browarze właśnie z okazji Dnia Matki. Targi Mamy TUTU mogą być z jednej strony miejscem, gdzie córki znajdą wyjątkowe prezenty dla swoich mam – minimalistyczną biżuterię, nowoczesną torebkę czy odlotowe skarpetki– mówi Agata Królikowska, organizatorka targów i właścicielka concept store’u TUTU. Jednak moim marzeniem jest, żeby ten weekend był okazją dla mam i córek do spędzenia razem czasu, wspólnego odkrywania trendów i wzajemnego inspirowania się do odświeżenia swojego stylu.

Ubrania dla mamy i córki

Wśród wystawców znajdują się marki związane z butikiem TUTU od dawna, jak i te debiutujące na targach w Starym Browarze. Jakich projektantów spotkamyw czasie wydarzenia? Mamy i córki w czasiewspólnych zakupów na pewnonie przejdą obojętnie obok ponadczasowych ubrań Est by S. Nowoczesne minimalistyczne formy, fasony oversize, jasne, żywe kolory i klasyczne beże – wiosenna kolekcja marki sprawdzi się dla kobiet w różnym wieku i o różnych typach sylwetki. Podobnie projekty Magdy Hasiak – utylitarne, proste spódnice, spodnie czy kurtki bomberki o unikalnych krojach. Just Paul promuje z kolei klimat boho – sukienki maxi i szerokie rękawy. To propozycja dla mam i córek rozkochanych w modzie lat 70tych. My Annie to marka idealna na wyjątkowe okazje, m.in. zbliżający się sezon weselny. Angaretchka topropozycje ubrań na co dzień dla eleganckich mam i ich równie eleganckich… kilkuletnich córek. Dla dużych i małych tworzy również projektantka i konstruktorka obuwia Eliza Flis z A Little Glamour. Jej buty dla kobiet i dzieci, podobnie jak wszystkie produkty promowane przez TUTU, powstają w pracowniach i warsztatach w Polsce. “Stali bywalcy” targów to Czajkowski, RAG, Synthetic 100% naturalczy Odzieżowe Pole.

W poszukiwaniu prezentu

Na Mamy TUTU warto również szukać prezentów. Oryginalnym podarkiem na Dzień Matki mogą być autorska biżuteria Agaty Bieleń czy SOTE, niesamowite kapelusze La Dame, skórzane torby Hug Bag czy “te z historią” Argentum Yacht Tunning, robione ze starych żagli. W poszukiwaniu upominków można zajrzeć także na stoiska z geometrycznymi ozdobami Lovlo czy Bohoplume z akcesoriami do włosów. Na targach Mamy TUTU pojawią się też niepowtarzalne meble z podpoznańskiej pracowni Nowy Model czy papiernicze projekty duetu Suska & Kabsch, m.in. kartki do życzeń, które można dowolnie dobierać do okazji.

Targi polskich projektantów Mamy TUTU

24 – 26 maja, piątek – niedziela (w godzinach otwarcia Centrum)

Stary Browar, Pasaż 0

wstęp wolny