Lato na Madalinie powraca!

Lato na Madalinie powraca! Już dziś zostanie zainaugurowany nowy sezon atrakcji na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego. Atrakcje przygotowywane będą w każdy weekend aż do września.

Od 2014 roku zajezdnia tramwajowa przy ul. Madalińskiego nie pełni już swojej pierwotnej funkcji. Stała się za to miejscem organizacji różnego rodzaju wydarzeń dla mieszkańców. Jednym z nich jest akcja Lato na Madalinie, która cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych poznaniaków.

Już po raz piąty, przez całe wakacje będzie można odwiedzać zajezdnię w każdy weekend, by skorzystać z przygotowanych atrakcji. W tym roku, na prośbę mieszkańców, Madalina otwarta będzie również w piątki.

W programie akcji znalazły się liczne warsztaty, treningi, zajęcia językowe, sportowe, taneczne i edukacyjne, samoobrona dla kobiet, zajęcia logopedyczne, lekcje programowania dla dzieci, a także pokazy, zabawy, tor wodny i trampoliny oraz wiele innych atrakcji.

Podobnie jak przy okazji ubiegłych edycji, także i w tym roku każdy weekend będzie miał swój motyw przewodni. Co ważne, wszystkie atrakcje w ramach akcji Lato na Madalinie są bezpłatne.

Inauguracja sezonu nastąpi dzisiaj, ostatniego dnia maja. Start zaplanowano na godzinę 16:00, a pierwszy dzień akcji potrwa do 19:00. W planach są m.in. pokazy artystyczne i sportowe, eksperymenty naukowe, plener malarski, zabawy i quizy, warsztaty garncarskie, dmuchańce, bańki mydlane, strzelnica wiatrówkowa i zabawy plenerowe.