“Przełamuj bariery, zwiększaj świadomość!” – Lato na Madalinie dla małych i dużych

W tym roku każdy tydzień na Madalinie to nowe wyzwanie, które stanowi motyw przewodni danego weekendu. Na prośbę mieszkańców, w tegorocznej edycji atrakcje zaczynają się już w piątek, a nie dopiero w sobotę. W ten weekend organizatorzy chcą zachęcać do otwartości, zwiększania wiedzy i świadomości, zwłaszcza w zakresie niepełnosprawności i przełamywania barier, szczególnie tych psychicznych. […]

W tym roku każdy tydzień na Madalinie to nowe wyzwanie, które stanowi motyw przewodni danego weekendu. Na prośbę mieszkańców, w tegorocznej edycji atrakcje zaczynają się już w piątek, a nie dopiero w sobotę.

W ten weekend organizatorzy chcą zachęcać do otwartości, zwiększania wiedzy i świadomości, zwłaszcza w zakresie niepełnosprawności i przełamywania barier, szczególnie tych psychicznych.

W piątek dzień rozpocznie “Sprawny maluch”, czyli zajęcia ruchowe dla najmłodszych, które rozpoczną się o godzinie 10:30. Dwie godziny później Fundacja Młyn Wsparcia poprowadzi tening umysłu dla seniorów.

O godzinie 15:30 mali konstruktorzy i informatycy będą mogli wziąć udział w programowaniu w zabawie, natomiast dzień zakończą zajęcia z samoobrony zaplanowane na 17:30.

Sobota stanie się “Dniem wiedzy na temat głuchoniewidomych”. Wydarzenia powstały przy współpracy z Wielkopolską Jednostką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Także i ten dzień rozpoczną się zajęcia ruchowe dla najmłodszych poznaniaków, czyli “Sprawny Maluch” o godzinie 11:30. Godzinę później odbędą się zajęcia z języka angielskiego “Anglo-maluch”.

O godzinie 13:00 Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza na mydełkowe warsztaty integracyjne. Osoby pełnosprawne będą mogły spróbować swoich sił działając w stymulatorach pozwalających wczuć się w sytuacje osoby głuchoniewidomej. Jednocześnie odbywać się będą zajęcia “Angielski w działaniu”, które będą połączone z warsztatami mydełkowymi.

O godzinie 14:00 okazja do poznania alfabetu osób głuchoniewidomych, czyli Alfabetu Lorma.

Na 15:15 zaplanowano wielozmysłowe warsztaty przyrodnicze, a o 16:30 rozpoczną się “Tańce hulańce”, czyli zajęcia taneczne dla najmłodszych. Nieco starsze dzieci będą miały swoje zajęcia z tańca współczesnego o godzinie 17:30.

Z kolei niedziela będzie Dniem Kolorowej Skarpetki i Integracji z osobami z zespołm Downa. Tradycyjnie rozpocznie się od zajęć dla małych poznaniaków, czyli od gimnastyki buzi i języka oraz zabaw logorytmicznych dla dzieci w ramach akcji “logo-maluch” o 11:30. Godzinę później “Senso-Maluch”, czyli integracyjne zajęcia sensoryczne dla najmłodszych.

Na terenie starej zajezdni, w godzinach 13:00-16:00 znajdować się będzie stoisko Wydawnictwa Zakamarki.

O godzinie 13:30 Spotkania z przyrodą, a więc “Chemiczne opowieści dla każdego”. O 14:00 Wujek Ogórek zaprosi wszystkich na swój koncert. Na 15:00 zaplanowano integracyjne warsztaty z książką w tle, które poprowadzi Wydawnictwo Zakamarki.

O godzinie 16:00 znów okazja do poruszania się w ramach integracyjnych zajęć tanecznych dla każdego, czyli Breakdance na Madalinie.

Dzień tradycyjnie zakończy Madalingo, a więc bingo z nagrodami o godzinie 17:30.

Wszystkie zajęcia i atrakcje dostępne są bezpłątnie.