Nowy cykl kina plenerowego #NaWolnym. Już dziś Manglehorn z Al Pacino w roli głównej

Już dziś na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania rozpocznie się kolejny cykl kina plenerowego #NaWolnym. Tym razem, motywem przewodnim będzie „pół człowiek, pół legenda”. Pierwszym z filmów będzie “Manglehorn” w reżyserii Davida Gordona Greena.

Kino plenerowe to jedno z wydarzeń kulturalnych odbywających się w ramach akcji #NaWolnym. W tym tygodniu cykl filmowy nosi tytuł „Pół człowiek, pół legenda” i będzie on motywem przewodnim dla wszystkich zaplanowanych przez kolejne cztery dni pokazów.

Już dziś o godzinie 21:00 na Wolnym Dziedzińcu UMP widzowie będą mogli zobaczyć film „Manglehorn” w reżyserii Davida Gordona Greena i z Al Pacino wcielającym się w postać głównego bohatera.

Film to dramat obyczajowy i opowieść o mężczyźnie, który nigdy nie pogodził się z utratą miłości swojego życia. Żyjący samotnie i izolujący się od ludzi Angelo Manglehorn co tydzień odwiedza jednak lokalny bank, w którym spotyka się z pracującą tam kobietą. Między parą powstaje nić porozumienia, która powoli narasta. Gdy jednak dystans między nimi staje się coraz mniejszy, główny bohater musi podjąć bardzo ważną decyzję o tym czy żyć w cieniu przyszłości, czy może skłonić się ku nowemu i nieznanemu.

Początek seansu zaplanowano na godzinę 21:00. W tym roku, z uwagi na nowelizację uchwały, która wprowadza zmiany w rozliczaniu podatku VAT przez instytucje kultury, wprowadzono symboliczną opłatę za wstęp. Bilety w cenie 1zł dostępne będą przed wejściem na Dziedziniec.