Łazarski Wyścig Australijski, czyli zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

Już dziś kolejny Łazarski Wyścig Australijski na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Do udziału w zawodach pływackich zachęcane są dzieci i młodzież.

Łazarski Wyścig Australijski to cykl zawodów organizowanych przez Radę Osiedla św. Łazarz. Uczestnicy, czyli dzieci i młodzież, mają za zadanie przepłynięcie jednej długości basenu w poprzek, czyli na długości około 20 metrów. Ruszać można ze skoku do wody lub z wody.

Wszyscy uczestnicy startują na sygnał sędziego. Ostatni zawodnik który dopłynie do przeciwległej krawędzi basenu nie bierze udziału w dalszej rywalizacji. Starty zawodników są powtarzane, tak długo, aż zostaną tylko dwie osoby, z których zostanie wyłoniony zwycięzca.

Zawody skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Warunkiem uczestnictwa jest umiejętność samodzielnego przepłynięcia co najmniej 25 metrów.

Udział jest bezpłatny, jednak obowiązuje bilet wstępu na pływalnię. Zawody odbywają się na dużym basenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Zapisywać można się na miejscu – od godziny 16:00.

Harmonogram zawodów
16:00 – zapisy na pływalni
16:30 – rozgrzewka
16:45 – odprawa przed startem
17:00 – otwarcie zawodów
17:05 – start konkurencji
18:00 – zakończenie zawodów

Co ważne, uczestnicy muszą posiadać przy sobie podpisany załącznik do regulaminu, który jest dostępny online.