Pomysły na spędzenie pierwszego dnia długiego weekendu

W tym roku 15 sierpnia, czyli dzień ustawowo wolny od pracy przypada w czwartek, co skłoniło wielu Polaków do stworzenia sobie długiego weekendu poprzez wykorzystanie tylko jednego dnia urlopu. Wolne nie zawsze oznacza jednak wyjazd. Czas można spędzić również w Poznaniu. Oto kilka propozycji.

Warto wykorzystać dobrą pogodę i wybrać się na spacer – najlepiej wśród natury, np. do poznańskiego ogrodu zoologicznego, który z okazji długiego weekendu przygotował dodatkowe atrakcje dla odwiedzających. O godzinie 10:30 odbędzie się pokazowe karmienie rysi europejskich. Pół godziny później będzie można posłuchać opowieści o dzioborożcach abisyńskich. Kim są, jak wyglądają i co jedzą kukabury chichotliwe będzie można przekonać się o godzinie 11:30 podczas pokazowego karmienia, które odbywać się będzie w wolierach ptaków przy wejściu do zoo. W samo południe na chętnych przy Barze MIŚ czekać będą opowieści o emu, a już 15 minut później rozpocznie się karmienie fok pospolitych w ich basenie. O godzinie 12:45 w rejonie przystanku kolejki “Flaming” opiekunowie opowiedzą o marabucie, a na 13:00  zaplanowano karmienie lemurów katta na Wyspie obok Chaty Niedźwiedzia. Pozostając w temacie “misiów”, o godzinei 13:15 opowieści o niedźwiedziach brunatnych, a 15 minut później o sikach wietnamskich. Na koniec, o godzinie 14:00 na wybiegu obok kangurów odbędzie się karmienie ursonów.

Dziś rozpoczyna się XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Nie zabraknie m.in. dobrze znanego jarmarku na Starym Rynku, na którym będzie można spróbować, a także kupić różnego rodzaju wyroby regionalne z całego świata. Będą wędliny, przetwory, wypieki, alkohole i sery nie tylko z różnych regionów Polski, ale i takich państw jak m.in. Turcja, Sri Lanka, Litwa czy Węgry. W programie znalazły się również m.in. warsztaty kulinarne, pokazy, korowód i występy zespołów folklorystycznych z całego świata oraz koncerty.

O godzinie 13:00 warto wybrać się nad Wartę, a dokładniej na Plażę Rataje, gdzie rozpocznie się nietypowy piknik historyczno-wojskowy. Będzie można m.in. wstąpić w szeregi Zagro Wojska, wziąć udział w wernisażu wystawy “Życie nad Wartą w 20-leciu”, pokazie Boogie-Woogie połączony z nauką tańca dla wszystkich oraz Zagro Bingo z nagrodami. Przez cały czas trwania wydarzenia na uczestników czekać będzie również m.in. wystawa mundurów, a także retro zabawy i szereg innych atrakcji i niespodzianek zaplanowanych przez organizatorów.

Wieczorem do siebie zaprasza Kino Plenerowe w ramach Lata na Targach. O godzinie 21;30 rozpocznie się seans filmu „American Hustle”, który jest błyskotliwie zrealizowaną opowieścią o parze oszustów, którzy zostają wplątani w ryzykowną intrygę przez agenta federalnego. W obsadzie znaleźli się m.in. Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams.