Abp. Gądecki w obronie abpa Jędraszewskiego. Porównał go do proroka Jeremiasza i ks. Popiełuszki

Abp. Stanisław Gądecki stanął w obronie arcybiskupa Jędraszewskiego, który odnosząc się do środowiska LGBT+ nazwał je „tęczową zarazą” porównując do komunistów. Metropolita poznański porównał z kolei Jędraszewskiego do proroka Jeremiasza i ks. Popiełuszki.

Arcybiskup Gądecki odprawiał mszę świętą w Chojnie, niedaleko Wronek. Podczas homilii nawiązał do proroka Jeremiasza, który świadomy możliwych konsekwencji prawnych, w tym wtrącenia do więzienia i kary śmierci, namawiał Żydów broniących Jerozolimy do zaprzestania walk.

Metropolita stwierdził, że „dziś prorocy także obrzucani są błotem, gdy tylko ośmielą się mówić prawdę zobowiązującą do nawrócenia”. Arcybiskup powiedział, że tacy ludzie są „oczerniani, by stracili autorytet i zamilkli”. Po chwili arcybiskup przytoczył historię ks. Jerzego Popiełuszki, a następnie stwierdził, że „teraz coś podobnego dzieje się z arcybiskupem Jędraszewskim”.

Słowa abpa Jędraszewskiego podczas homilii na początku miesiąca, gdy środowisko LGBT+ nazwał „tęczową zarazą” wywołały ostry sprzeciw i oburzenie w społeczeństwie. Nie brakuje jednak osób, które chwalą taką postawę, głównie w środowisku prawicowym.