W piątek zmieni się organizacja ruchu na A2, między węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki

W piątek, 6 września, zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej autostradzie A2, na odcinku między węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki. W tym miejscu kierowcy będą poruszali się na jezdni północnej i południowej dwoma pasami w obu kierunkach.

Od piątku, 6 września zacznie obowiązywać też nowa Tymczasowa Organizacja Ruchu na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki. Pojazdy jadące w kierunku Świecka, będą poruszały się jezdnią północną po pasie wolnym i środkowym. Pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą poruszały się jezdnią południową również po pasie wolnym i środkowym. W obu kierunkach, pomiędzy węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki dostępne będą pasy awaryjne.

“Apelujemy do kierowców o czujność zwłaszcza w pierwszych dniach po wprowadzeniu kolejnych zmian w organizacji ruchu na rozbudowywanej autostradowej obwodnicy Poznania. Koniec wakacji i związane z nim większe natężenie ruchu, powinno przypominać podróżnym o konieczności zwracania szczególnej uwagi na nowe znaki i tablice informacyjne wzdłuż autostrady.”

Marcin Szczepański, kierownik budowy Strabag Polska Sp. z o.o.

Przypominamy, że na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Luboń drogowcy zakończyli już prace związane z poszerzeniem jezdni w obu kierunkach o trzeci pas ruchu. Pas ten jest wygrodzony i udostępniony jedynie dla pojazdów budowy co oznacza, że wszystkich pozostałych kierowców aut osobowych, ciężarowych i autobusów obowiązuje zakaz poruszania się wybudowanych i zamkniętym dla ruchu trzecim pasem.

W nocy ze środy na czwartek także zmieniła się organizacja ruchu – między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny.