W czwartek kolejna zmiana organizacji ruchu na A2, między węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny

Wraz z początkiem września drogowcy rozpoczęli prace przygotowawcze do kolejnych zmian Tymczasowej Organizacji Ruchu na autostradowej obwodnicy Poznania. Od czwartku, 5 września cały ruch na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny zostanie przeniesiony na jezdnię południową, prowadzącą w kierunku Warszawy.

Od najbliższego czwartku, 5 września na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny wprowadzona zostanie nowa Tymczasowa Organizacja Ruchu. Cały ruch pojazdów zostanie przeniesiony na jezdnię południową. Kierowcy będą mieli udostępnione 4 pasy: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu kierunkach nie będzie pasa awaryjnego, a pojazdy ciężarowe i autobusy będzie obowiązywał zakaz ruchu lewym pasem.

“Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę, jeśli zamierzają skorzystać na tym odcinku ze zjazdów i wjazdów na autostradową obwodnicę Poznania. Jadąc od strony Świecka będzie można zjechać na węźle Poznań Luboń, zamknięty jednak zostanie wjazd z Poznania i Lubonia na autostradę A2 w kierunku Warszawy. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez węzeł Poznań Komorniki. Zamykamy również wjazd prowadzący z Poznania w kierunku Świecka na węźle Poznań Krzesiny. Dojazd będzie możliwy wyznaczonym objazdem przez pozostałe łącznice na tym węźle. Stawiamy znaki, które pomogą kierowcom szybko zorientować się w sytuacji.”

Marcin Szczepański, kierownik budowy Strabag Polska Sp. z o.o.

Przypominamy, że na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Luboń drogowcy zakończyli już prace związane z poszerzeniem jezdni w obu kierunkach o trzeci pas ruchu. Pas ten jest wygrodzony i udostępniony jedynie dla pojazdów budowy co oznacza, że wszystkich pozostałych kierowców aut osobowych, ciężarowych i autobusów obowiązuje zakaz poruszania się wybudowanych i zamkniętym dla ruchu trzecim pasem.