Nowa roślinność poprawi estetykę przy ul. Szeherezady

Wkrótce skwer znajdujący się w pasie rozdziału na ul. Szeherezady będzie wyglądał o wiele bardziej estetycznie. Rozpoczęły się prace związane z odnowieniem tego miejsca i uporządkowaniem zieleni.

Obecnie teren jest mocno zarośnięty, a na małej przestrzeni znajduje się bardzo dużo wysokiej roślinności, co powoduje m.in. zagrożenie dla statyki drzew. Co więcej, stan niektórych jest zły i może powodować zagrożenie związane z możliwością ich złamania. Takie drzewa zostaną usunięte, a pozostawione będą jedynie te o dużych walorach biologicznych i estetycznych.

W ramach prac porządkowych i rewitalizujących nasadzona zostanie nowa, odpowiednio dobrana do warunków roślinność. Przybędzie m.in. 17 magnolii i ponad 500 krzewów, a całość uzupełnią pnącza i ozdobne rozchodniki. Pojawi się także 240 hiacyntów.

Dzięki temu teren zostanie uporządkowany, a okolica zyska na estetyce. Roślinność dobrano tak, by zdobiła okolicę nie tylko wiosną.

Rewitalizacja ma zakończyć się w połowie listopada. Prace, których koszt to około 70 tysięcy złotych finansowane są ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla Ławica.