Kolejna porażka Enea AZS Poznań w Basket 1. Lidze Kobiet

Trwa fatalna passa poznańskich koszykarek z Enea AZS Poznań. W sobotę przegrały na własnym boisku z DGT Politechniką Gdańską różnicą prawie 20 punktów. To kolejna porażka poznanianek w ostatnich tygodniach.

Obie drużyny spotkały się na początku sezonu, 6 października, gdy wynik ustalony został dopiero w dogrywce. W sobotnim meczu o wyrównanym poziomie gry obu ekip trudno było jednak mówić. Podopieczne Vadima Czeczuro zdecydowanie były lepsze od gospodyń przez cał mecz.

Już po pierwszych 5 minutach drużyna gości prowadziła już 12:4, a kwarta zakończyła się wynikiem 20:8.

W drugiej kwarcie zawodniczki AZS Poznań próbowały odrobić straty, jednak nie potrafiły “dogonić” rywalek na więcej niż 7 punktów.

Po zamianie stron widać było zmianę taktyki gości. Politechnika postawiła przede wszystkim na defensywę, jednak nie przeszkodziło to w zdobywaniu kolejnych zbiórek i koszy, powiększając przewagę nad poznańskim zespołem.

Nadzieja dla poznańskich kibiców pojawiła się dopiero w trzeciej kwarcie, gdy gospodyniom udało się dogonić rywalki na cztery punkty (36:40). W 28. minucie meczu AZS doprowadził do wyrówanania przy stanie 43:43, jednak to wszystko na co było stać poznański zespół – do końca trzeciej kwarty nie zdobył już żadnego punktu, w przeciwieństwie do rywalek, które rzuciły ich jeszcze 9.

Czwarta kwarta to ponowne przebudzenie Politechniki i kolejne zwiększanie przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 58:75.

To kolejna porażka Enea AZS Poznań w ostatnich tygodniach.