Pojemniki na odzież używaną na poznańskiej Wildzie pod lupą osiedlowych radnych

Idea pojemników na odzież używaną była szlachetna – ubrania, które nie są już używane przez mieszkańców, a nadają się jeszcze do pełnienia swojej funkcji, miały trafiać z pojemników ustawionych w wielu miejscach Poznania do osób potrzebujących. W praktyce jednak szybko okazało się, że kontenery nie spełniają swojej roli – ubrania w większości przypadków nie trafiają […]

Idea pojemników na odzież używaną była szlachetna – ubrania, które nie są już używane przez mieszkańców, a nadają się jeszcze do pełnienia swojej funkcji, miały trafiać z pojemników ustawionych w wielu miejscach Poznania do osób potrzebujących. W praktyce jednak szybko okazało się, że kontenery nie spełniają swojej roli – ubrania w większości przypadków nie trafiają tam gdzie powinny, a same pojemniki są ustawiane bez odpowiednich zezwoleń. Co więcej, często stają się przedmiotem aktów wandalizmu, a wokół roi się od śmieci. Całość sprawia, że okolica staje się nieestetyczna.

Rada Osiedla Wilda postanowiła walczyć z problemem i prosi mieszkańców o pomoc w ustaleniu dokładnych lokalizacji wszystkich kontenerów na terenie osiedla. Dzięki temu będzie mogła przekazać listę do odpowiednich służb, które sprawdzą m.in. legalność ustawienia ich na danym terenie, by podjąć ewentualne dalsze działania w celu uprzątnięcia okolicy lub likwidacji kontenera.

Jednocześnie radni zachęcają do oddawania używanej odzieży bezpośrednio to organizacji i ośrodków, które zajmują się pomocą dla potrzebujących.

Formularz, w którym można wskazywać konkretne lokalizacje pojemników dostępny jest online.