Uwaga na nocne przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami, jakie spodziewane są na północy regionu. Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -2°C, a przy gruncie do -4°C. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje na terenie powiatów: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pilski, pleszewski, Poznań, poznański, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wągrowiecki, wrzesiński i złotowski.

W sobotę na wschód od linii Wisły wystąpią przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie, w porywach osiągnie do 45 kilometrów na godzinę. Na Wybrzeżu powieje dość silnie, w porywach do 60 km/h. 

Niedziela zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowo-wschodni.

W poniedziałek będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany, a w porywach rozpędzi się do 45 km/h.

Wtorek także będzie słoneczny. Temperatura maksymalna sięgnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo ze zmiennych kierunków.

Na środę zapowiadana jest słoneczna aura. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.