Trasą katowicką z ponad 150 km/h na liczniku? Policja nie odpuszcza piratom drogowym

Choć na drogach ruch jest mniejszy w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, to nie oznacza, że można zapomnieć o przepisach. Dużą nieodpowiedzialnością wykazali się kierowcy, którzy jechali ul. Krzywoustego w Poznaniu przekraczając dozwoloną prędkość o aż 57 i 85km/h.

Mimo, że w ostatnich tygodniach działania służb są mocno związane z epidemią koronawirusa w Polsce, to nie znaczy, że policjanci odeszli od swoich codziennych zadań. Niestety, nadal nie brakuje osób, które dają powody do interwencji.

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców udało się zatrzymać w ostatnich dniach na trasie katowickiej. Kierujący “wpadli” jadąc ul. Krzywoustego nie wiedząc, że jedzie za nimi nieoznakowany radiowóz.

W pierwszym przypadku, kierujący pędził drogą z prędkością 155 km/h, choć dozwolona maksymalna w tym miejscu to 70km/h. Oznacza to, że przekroczył ją ponad dwukrotnie – o 85 km/h. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące, a także ukarali 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Drugiego kierowcę spokała taka sama kara. “Wpadł” przekraczając prędkość o 57 km/h, także na ul. Krzywoustego.

Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drogach. Mniejszy ruch i wiosenna pogoda nie powinny kusić kierujących do łamania przepisów. Nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii.