Nowe schody łączące Górną Wildę z Dolną już prawie gotowe

Już niedługo będzie można korzystać z nowych schodów na ul. Spychalskiego, które łączą ulice: Dolna Wilda i Górna Wilda. Poprzednie trzeba było rozebrać z uwagi na ich zły stan techniczny. Mając jednak na uwadze głosy mieszkańców, nowa konstrukcja przypomina tę zaprojektowaną w latach 30. XX wieku.

Schody będące łącznikiem między dwiema wildeckimi ulicami przez dłuższy czas były dopuszczone do użytkowania jedynie warunkowo i tylko na wyznaczonym fragmencie. Ostatecznie w listopadzie 2019 roku całkowicie zamknięto je dla ruchu.

Mający już kilkadziesiąt lat obiekt zaprojektowany w latach 30. przez Władysława Czarneckiego był w bardzo złym stanie technicznym i nie mógł być dalej użytkowany. Doraźny remont także nie poprawiłby sytuacji, dlatego konieczna była rozbiórka starych schodów.

Rozpoczęte pod koniec 2019 roku prace przy budowie nowych przebiegają zgodnie z harmonogramem i powoli dobiegają końca. Wykonano już nową kontrukcję schodów i ich stopnie. Zadbano o odpowiednie odwodnienie do kanalizacji deszczowej, dzięki czemu woda nie będzie niszczyć schodów.

Obecnie trwają prace tynkarskie i sztukatorskie. Odtwarzane są także tralki na podobieństwo tych, które były tam przez dziesięciolecia.

Końca dobiega także układanie nowego chodnika od strony budynku mieszkalnego.

W ramach inwestycji zamontowane zostanie także nowe oświetlenie w oparciu o lampy w stylu art deco. Całość będzie monitorowana, co poprawi bezpieczeństwo w okolicy. Przy ścianach bocznych schodów zaprojektowano specjalne prowadnice ułatwiające prowadzenie roweru.  W okolicy pojawi się również nowa zieleń – 14 drzew, ponad 140 krzewów i 400 pnączy bluszczu.