Powstanie droga rowerowa z Parku Jana Pawła II do centrum miasta

Nowa, dwukierunkowa droga rowerowa połączy rejon Parku Jana Pawła II z ul. Półwiejską, a tym samym powstanie wygodne i bezpieczne dla rowerzystów połączenie Wildy z centrum miasta. Inwestycja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku – o ile uda się przeprowadzić ją zgodnie z przyjętym harmonogramem. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły na razie przetarg na wykonawcę prac.

Już od dłuższego czasu rowerzyści apelowali o budowę trasy, która umożliwiłaby wygodny i bezpieczny przejazd jednośladami z Wildy do centrum. Obecnie muszą się oni poruszać przede wszystkim jezdnią, co biorąc pod uwagę ruch kołowy w tym rejonie, wiąże się z dyskomfortem i ograniczonym bezpieczeństwem. Część osób przyznaje, że jest to powód dla którego zrezygnowała z jazdy rowerem.

Droga ma powstać po zachodniej stronie ul. Dolna Wilda na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda, a następnie przechodzić na wschodnią stronę ul. Górna Wilda w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni odcinek trasy połączy ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską wydzielonym pasem o ok. 0,5 metra szerokości ul. Półwiejskiej.

Ścieżka będzie mieć nawierzchnię bitumiczną i szerokość od 2 do 2,5 metra – poza odcinkiem na ul. Półwiejskiej.

Wzdłuż drogi rowerowej wybudowany zostanie również chodnik oraz zatoki postojowe umożliwiające parkowanie równoległe do krawędzi jezdni. W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda z ul. św. Jerzego, ul. Górna Wilda z ul. Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej z ul. Krakowską.

Zainteresowani wykonaniem prac mogą składać oferty do 4 grudnia. Zakończenie realizacji inwestycji przewidywany jest do połowy listopada 2020 roku.