Budowa sieci ciepłowniczej na Wierzbięcicach, kolejne utrudnienia dla kierowców

Na ul. Wierzbięcice trwa modernizacja infrastruktury podziemnej. Prace są zsynchronizowane i połączone z przebudową torowisk w ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, inwestycja wchodzi w kolejny etap realizacji.

Z uwagi na budowę sieci ciepłowniczej zamknięta dla ruchu samochodowego została ul. Wierzbięcice, natomiast piesi mogą poruszać się jedynie po odgrodzonych od placu budowy chodnikach.

Objazd dla kierowców jadących w rejon Rynku Wildeckiego wyznaczono przez: al. Przemysła II, ul. Wujka i Przemysłową. To ta sama trasa objazdowa, która obowiązuje dla jadących w przeciwnym kierunku w związku z realizacją przebudowy torowiska.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, po zakończeniu budowy ciepłociągu, wykonawca będzie musiał przywrócić poprzednią, tymczasową organizację ruchu, czyli z jednokierunkową ul. Wierzbięcice.

Uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.