“Sztuka na ulicy” – kolejne rzeźby na placu Cyryla Ratajskiego

Na placu Cyryla Ratajskiego można oglądać kolejną odsłonę projektu w ramach Studenckiej Sceny Postaw Twórczych. Tym razem rzeźba nawieązuje do ogólnopolskiego pleneru rzeźbiarskiego “Wokół Kuli”. Projekt “Skupienie” to praca studentów Uniwersytetu Artystycznego.

Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, przy współpracy z Miastem Poznań i Radą Osiedla Stare Miasto, od kilku miesięcy regularnie na Placu Cyryla Ratajskiego pojawiają się nowe ekspozycje w ramach akcji “Sztuka na ulicy”.

Od wczoraj, 13 maja, można podziwiać kolejną odsłonę projektu. Tym razem to praca studentów Uniwersytetu Artystycznego “Skupienie”. Autorami są: Anna Broda, Piotr Brykner, Magdalena Czapiewska, Dariusz Kopek, Marty Sucherskiej i Michaliny Zadykowicz. W pracy nawiązali do ubiegłorocznego pleneru rzeźbiarskiego “Wokół Kuli”.

“Nasz projekt jest odpowiedzią na temat zadany w ramach zeszłorocznego ogólnopolskiego pleneru rzeźbiarskiego „Wokół Kuli”. Nasz grupa skupiła się na zagadaniu jak w naturze znaleźć kulę, która nie będzie tak oczywista. Szukając tej kuli, trafiliśmy na oko, które posiada soczewkę i wykorzystując kształt soczewki powstały nasze realizacje”

– Marta Sucherska studentka V roku Wydziału Rzeźby UAP, współautorska projektu

Prace studenckie wykonane zostały z żywic syntetycznych, materiału lekkiego i odpornego na warunki atmosferyczne.

Projekt ma na celu z jednej strony promocję prac studentów poznańskiej uczelni artystycznej, z drugiej cykliczne przekształcanie krajobrazu placu Cyryla.