Mobilne centrum pobrań prób COVID-19 test and go stanie w Gnieźnie

Od poniedziałku, 1 czerwca, przez pięć dni na parkingu przed stadionem Mieszko w Gnieźnie funkcjonować będzie mobilne centrum pobrań prób COVID-19 test and go. To kolejne wielkopolskie miasto, w którym osoby z podejrzeniem zakażenia będą mogły poddać się testowi bez wysiadania z samochodu.

To już szóste miasto, w którym stanie mobilny punkt pobrań prób do badań na obecność koronawirusa. Każde “miasteczko” podzielone jest na pięć stref, każda z inną funkcją, dzięki czemu cały proces, który trwa około 15 minut, odbywa się w sposób bezpieczny. Centra typu drive thru pozwalają na pobranie od danej osoby potrzebnego do badań wymazu bez konieczności wysiadania takiej osoby z własnego samochodu. Zapewnia to większe bezpieczeństwo zarówno osób pobierających wymazy jak i osób, które są poddawane badaniom.

Pobrane próby zostaną wysłane do laboratorium w Poznaniu. Wyniki będzie można sprawdzić samemu w internecie na podstawie specjalnego kodu. W przypadku, gdy wynik będzie pozytywny, zostanie on zgłoszony także do sanepidu.

Mobilne centrum będzie funkcjonowało w Gnieźnie przez pięć dni, od poniedziałku, 1 czerwca, do piątku, 5 czerwca, w godzinach 10:00-19:00. Mogą się tam zgłosić osoby wcześniej zakwalifikowane do badań po zgłoszeniu się do sanepidu pod numerem telefonu 61 65 68 075.

Dotychczas centra pobrań prób COVID-19 test and go w Wielkopolsce uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz Pleszewie.