Donice na Garbarach powodem dużych utrudnień w ruchu

Kolejne donice, w których posadzona będzie zieleń, zostaną ustawione na ul. Garbary w najbliższą sobotę. 21 czerwca planowane jest uruchomienie buspasa na tej ulicy.

Tym razem donice będą ustawiane na odcinku od ulicy Woźnej do placu Bernardyńskiego, tylko po wschodniej stronie ulicy. Dlatego na poszczególnych odcinkach w sobotę (13 czerwca) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i parkowania. Odpowiednie znaki drogowe już o tym informują. Dodatkowo kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w rejonie prowadzonych prac.

Również z sobotę firma ogrodnicza posadzi pierwsze rośliny w donicach ustawionych w rejonie ulicy Wielkiej. Nasadzenia nie będą się jednak wiązały z utrudnieniami w poruszaniu się.

Prosimy kierowców o przeparkowanie samochodów. Umożliwi to sprawniejsze ustawianie donic i powrót do normalnej organizacji ruchu. W przypadku pozostawienia aut w sobotę, 13 czerwca, miejscach do tego nieprzeznaczonych, mogą one zostać odholowane.

Ostatnia partia donic zostanie ustawiona w przyszłą sobotę (20 czerwca), a rośliny będą posadzone kilka dni później. Łącznie na ulicy zostanie ustawionych 30 donic. Na 21 czerwca planowane jest uruchomienie buspasa na ul. Garbary.