Z zachodu zbliża się potężny front burzowy

IMGW wydało specjalny komunikat ostrzegający przed możliwymi burzami. Ale to co się dzieje u naszych zachodnich sąsiadów przypomina raczej gigantyczną komórkę burzową która może dotrzeć wieczorem do Poznania. 

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad – czytamy w ostrzeżeniu pierwszego stopnia IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje we wszystkich zachodnich i południowych powiatach naszego województwa. Podobne ostrzeżenia wystawiono dla województw lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, a także części województw zachodniopomorskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

W sobotę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami z gradem. Od 22 st. na Żuławach i Suwalszczyźnie do 32 na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz silny, do 80-100km/godz.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na południu okresami opady deszczu, na Podkarpaciu burze. Od 17 st. na Suwalszczyźnie do 25 na zachodzie. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach osiągający prędkość do 80km/godz.