Czytaty wracają! Wakacyjne spotkania z książką już w sobotę

W tym roku wakacyjne spotkania z książką powitają poznaniaków nieco później niż zwykle. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone dodatkowe środki ostrożności. Bibliotece Raczyńskich udało się jednak wypracować odpowiednie procedury, dzięki czemu Czytaty powracają do kalendarza kulturalnego w mieście.

Tegoroczna edycja jest czwartą w historii Czytatów. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. To nie tylko wspólne czytanie, ale przede wszystkim ciekawe opowieści o naukach ścisłych, przyrodzie i otaczającym świecie. Wszystko to, by rozwijać i pobudzać wyobraźnię najmłodszych.

Najmłodsi poznają m.in. zasady optyki i kształty figur. Przekonają się także m.in. ile liczenia jest w muzyce. Zaplanowane są również spotkania m.in. z przedstawicielami zoo i kolei. Będą także doświadczenia i warsztaty, w tym m.in. nauka robienia dobrych zdjęć przy pomocy telefonu komórkowego.

Uczestnicy dowiedzą się też m.in jak zmieniały się pociągi na przestrzeni wieków i jaka jest historia wynalazków.

Przede wszystkim jednak, podczas wakacyjnych spotkań z książką nie zabraknie książkowych opowieści i literackich inspiracji.

Czytaty będą się odbywać w sierpniu i wrześniu tego roku. Skierowane są do dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązują dodatkowe zasady sanitarne dla wydarzeń kulturalnych, dlatego rodzic lub opiekun musi m.in. podpisać odpowiednie oświadczenie. Obowiązują zapisy odbywające się drogą mailową pod adresem: zapisy@bracz.edu.pl

Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Program:

8 sierpnia godz. 12.00  CZYTATY 4 kąty: trójkąty, kwadraty na okrągło  

Spotkanie z edukatorami z MathRiders

22 sierpnia godz. 12.00  CZYTATY 4 łapy: w pustyni…  

Spotkanie z Remigiuszem Kozińskim z poznańskiego zoo

29 sierpnia godz. 12.00  CZYTATY 4 pory roku: wokół nas  

Spotkanie z fotografem i podróżnikiem  Tomaszem Siudą

12 września godz. 12.00 CZYTATY 4  koła: w pociągu 

Spotkanie z Joanną Skubiszyńską z Kolei Wielkopolskich

19 września godz. 12.00 CZYTATY4 kąty: miary i wagi  

Spotkanie z edukatorami z MathRiders

26 września godz. 12.00  CZYTATY 4 pory roku:  u Vivaldiego 

Spotkanie z dr Agnieszką Brojek i jej studentami