“Czytaty 6 zmysłów” – Biblioteka Raczyńskich zaprasza na warsztaty

Biblioteka Raczyńskich zaprasza do udziału w warsztatach. Oferta skierowana jest do najmłodszych poznaniaków.

“Czytaty 6 zmysłów” to cykl zajęć, które potrwają od lipca do października. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat. Uczestniczyć mogą także rodzice zainteresowanych. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Cykl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
Będziemy się przyglądać, przysłuchiwać, dotykać, sprawdzimy, czym jest dobry smak oraz jak to się dzieje, że odbieramy świat na tyle sposobów. Zastanowimy się też, jak można wesprzeć zmysły i pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Jak zawsze warsztatom towarzyszyć będą pokazy, zabawa i dobre książki – wskazują organizatorzy
 
Pierwsze spotkanie cyklu odbędzie się już 23 lipca o godzinie 12:00 (sala 5, Biblioteka Raczyńskich).
 
Warsztaty będą poświęcone zmysłowi węchu. Zajęcia poprowadzą edukatorzy z Małego Inżyniera. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Raczyńskich.
 
Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału również w innych wydarzeniach. W Galerii Atanazego możemy podziwiać wystawę poświęconą literaturze norweskiej. W filiach Biblioteki Raczyńskich trwa akcja Lato z Książką. “Baśniowe podróże na literackiej chmurze” – to hasło towarzyszące tegorocznej edycji.