Dodatkowe ograniczenia w niektórych powiatach przez koronawirusa – w tym także w Wielkopolsce

Od soboty, 8 sierpnia w niektórych powiatach, gdzie odnotowywany jest największy wzrost zakażeń koronawirusem pojawią się ograniczenia. W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie w tej właśnie sprawie.

Owo rozporządzenie wyodrębnia dwie strefy: żółtą oraz czerwoną. W tych miejscach, oprócz ograniczeń, które przewidziane są dla całego kraju, pojawią się także dodatkowe nakazy oraz zakazy.

W Wielkopolsce strefa czerwona ustanowiona jest w powiecie ostrzeszowskim, a strefa żółta w powiecie kępińskim.

W strefach oznaczonych kolorem czerwonym będzie całkowity zakaz organizowania targów i kongresów. Zamknięte zostaną sanatoria, parki rozrywki i wesołe miasteczka. Na siłowniach dopuszczony będzie limit jednej osoby na 10 metrów kwadratowych. W kinach będzie mogło znajdywać się 25% publiczności, a w kościołach 50% obłożenia budynku. Na weselach i innych uroczystościach będzie mogło znajdywać się 50 gości. Oczywiście będzie obowiązek zakrywania ust oraz nosa.

W strefach żółtych mogą odbywać się targi, czy wystawy, ale z ograniczeniem jednej osoby na 4 metry kwadratowe. Na siłowniach będzie mogła być jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. W kinach sytuacja będzie taka sama, jak w przypadku strefy czerwonej. Na imprezach i weselach będzie mogło bawić się maksymalnie 100 gości.

Bez zmian pozostaje regulacja nakładająca obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeniach publicznych.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.