Pewny awans Lecha Poznań do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy

Lech Poznań wygrał na wyjeździe 5:0 z Apollonem Limassol w meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz w 42. minucie Pedro Tiba wyprowadził „Kolejorza” na prowadzenie. Piękną asystę przy tej bramce zaliczył Dani Ramirez. Druga połowa była popisem drużyny Dariusza Żurawia. Mikael Ishak wykorzystał prostopadłe podanie Pedro Tiby i strzelił gola na 2:0. Trzecią bramkę dla Lecha zdobył Jakub Kamiński, który wykończył idealny kontratak wicemistrzów Polski. Mimo wysokiego prowadzenia piłkarze „Dumy Wielkopolski” wciąż atakowali, co skutkowało kolejnymi golami. Dani Ramirez zaliczył trzecią asystę przy trafieniu Jana Sykory na 4:0. W doliczonym czasie gry swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pedro Tiba.

Lech Poznań wygrał trzeci mecz w eliminacjach Ligi Europy. W poprzednich rundach pokonał Hammarby IF i FC Valmiera. W czwartej rundzie poznaniacy zmierzą się z Partizanem Belgrad lub belgijskim Royal Charleroi.