Prawie 80 nowych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. Kolejna osoba zmarła

W Wielkopolsce odnotowano ponad 70 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci zakażonej kobiety hospitalizowanej w poznańskim szpitalu.

Artykuł zostanie zaktualizowany, gdy Wielkopolski Urząd Wojewódzki prześle informacje dotyczące nowych zakażeń i powiatów, w których je odnotowano.

AKTUALIZACJA (10:38):

Jak informuje WUW, w dzisiejszym raporcie dotyczącym zakażeń koronawirusem odnotowano 77 nowych przypadków zachorowań z miejscem narażenia w województwie wielkopolskim, w tym 1 z województwa dolnośląskiego, który został zaklasyfikowany do ogniska zachorowań w powiecie krotoszyńskim. 

Jednocześnie, związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono 1 zmianę korygującą: usunięto przypadek dotyczący 46-letniego mężczyzny z powiatu kaliskiego (pozycja 52 raportu z 21 września) z uwagi na ponowne badanie, które wykluczyło wynik dodatni.

WUW poinformował również, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia że w szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarła 88-letnia kobieta z powiatu pleszewskiego.

W Wielkopolsce, uwzględniając wspomnianą korektę raportu, do tej pory odnotowano 6954 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1058 to przypadki aktywne. 258 osób zmarło, a 5638 wyzdrowiało.

Nowe zakażenia:

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.