Pierwsze parkomaty już na ulicach Łazarza

Na terenie Łazarza pojawiły się pierwsze parkomaty, które wkrótce będą działać w ramach Strefy Płatnego Parkowania w tej dzielnicy Poznania.

Urządzenia zamontowano już m.in. w rejonie ul. Potworowskiego, Bogusławskiego i Kasprzaka. Przystąpiono również do montażu na ul. Głogowskiej.

Parkomaty, które pojawią się na Łazarzu są jednymi z najbardziej nowoczesnych w kraju. Można uiszczać opłatę bilonem, kartą płatniczą oraz BLIKiem. Możliwe jest także opłacenie opłaty dodatkowej nałożonej przez kontrolera w przypadku przekroczenia czasu parkowania, a także przedłużenie czasu parkowania w SPP w dowolnym urządzeniu.

Płacąc za postój, trzeba będzie podać numer rejestracyjny pojazdu, który zostanie zapisany na bilecie parkingowym w postaci kodu QR. Przy kolejnym parkowaniu lub przy przedłużaniu postoju ponowne wprowadzanie numeru rejestracyjnego nie będzie konieczne – wystarczy zeskanować kod QR z poprzedniego biletu, a parkomat automatycznie rozpozna pojazd.

Zapisana rejestracja będzie istniała w systemie i możliwa do odczytu również przez urządzenia, które pojawią się na Wildzie.

Na terenie obu dzielnic – Łazarza i Wildy – planowany jest montaż 369 parkomatów. Do połowy października na ulicach pojawi się 100 urządzeń.

Na razie wszystkie są zabezpieczone folią ochronną i nie można z nich korzystać.

Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu ma ruszyć 1 lutego 2021 roku.