Identyfikatory parkingowe na SPP na Wildzie i Łazarzu ważne dłużej? ZDM wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta

Już w poniedziałek na Wildzie i Łazarzu zacznie działać Strefa Płatnego Parkowania. Początkowo jednak nie obejmie wszystkich ulic. Z tego powodu ZDM chce przedłużyć ważność już wykupionych identyfikatorów parkingowych.

Z uwagi na opóźnienia w rozpoczęciu prac wprowadzających zmiany w organizacji ruchu, które spotęgowały niekorzystne warunki pogodowe, nie udało się wprowadzić niezbędnych zmian na wszystkich ulicach, które mają być objęte Strefą Płatnego Parkowania.

Od 1 lutego płatne parkowanie będzie obejmować tylko część z nich.

Część mieszkańców i miejscowych radnych i społeczników zwróciło uwagę na fakt, że niektórzy już wykupili identyfikatory mieszkańca, uprawniające do parkowania na terenie strefy na odrębnych warunkach. Opóźnienie wprowadzenia SPP na wszystkich ulicach sprawiło, że mogą być oni stratni.

Jak informuje ZDM, identyfikator parkingowy upoważniający do parkowania w całym sektorze Wildy lub Łazarza zakupiło już ponad 4 tysięcy mieszkańców.

W związku z tym, że z identyfikatorów parkingowych nie będzie można korzystać w pełnym zakresie, ZDM wystąpi do Rady Miasta z prośbą o wydłużenie okresu ważności identyfikatora mieszkańca o okres, w którym strefa nie działała w pełni.

Rozwiązanie odnosiłoby się tylko do osób, które kupiły lub kupią identyfikator zanim cały zaplanowany obszar nie zostanie objęty poborem opłat.

Teraz decyzję w tej sprawie musi podjąć Rada Miasta.

Ulice, na których SPP będzie obowiązywać od 1 lutego:

Wilda

ulice: Olimpijska, Maratońska, Bielniki, Żelazka, Droga Dębińska (od ul. Królowej Jadwigi do Hetmańskiej), Dolna Wilda, Krzyżowa, św. Jerzego, Powstańcza, Wierzbięcice (od ul. Krzyżowej do Czajczej), Madalińskiego, Niedziałkowskiego (od ul. Wierzbięcice do Przemysłowej), Spychalskiego (od ul. Górna Wilda do Wierzbięcice), Żupańskiego (od ul. Różanej do Wierzbięcice), św. Czesława (od ul. Różanej do Wierzbięcice), Poplińskich.

Łazarz

ulice: Głogowska (od mostu Dworcowego do ul. Hetmańskiej), Chociszewskiego, Potworowskiego, Stablewskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Morawskiego, Sczanieckiej, Bogusławskiego, Szymborskiej, Niegolewskich  (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Limanowskiego, Wyspiańskiego (od ul. Głogowskiej do Jarochowskiego), Kasprzaka (od Hetmańskiej do Niegolewskich), Matejki (od ul. Niegolewskich do Wyspiańskiego), Klonowica, Drużbackiej, Jarochowskiego (od ul. Hetmańskiej do Wyspiańskiego), Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich (od ul. Grunwaldzkiej do Parkowej), Święcickiego, Grunwaldzka (od Roosevelta do Stolarskiej), Biała, Niecała oraz Małeckiego (od rynku Łazarskiego do Strusia).

Identyfikatory parkingowe można nabyć w kasach ZDM przy ul. Wilczak 17 i Pułaskiego 9, w godzinach: poniedziałek 8.00-18.00, wtorek-piątek 8.00-16.00.