Pogoda wiosenna, a prace nadal wstrzymane. Co z płatnością za postój na pozostałych ulicach Wildy i Łazarza?

Choć w ostatnim czasie pogoda w Poznaniu jest raczej wiosenna, to nadal nie był możliwy powrót do działań związanych z wprowadzaniem zmienionej organizacji ruchu na ulicach, na których ma obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu. Dlaczego?

Od 1 lutego uruchomiono Strefę Płatnego Parkowania na jedynie części ulic Wildy i Łazarza. Powodem była konieczność przerwania prowadzonych prac przy wprowadzaniu zmian w organizacji ruchu. Niskie temperatury powietrza oraz opady deszczu i śniegu uniemożliwiły m.in. wykonanie poziomego oznakowania na części ulic.

W ostatnich dniach zauważalny jest wzrost temperatury i brak opadów. Jak wyjaśnia ZDM, to wciąż jednak zbyt mało, by móc wrócić do prac.

Jak wskazała spółka, nad ranem i w nocy wciąż występują przymrozki i niska temperatura, co z kolei zwiększa poziom wilgotności nawierzchni, szczególnie w zacienionych miejscach. Oznacza to, że nie jest możliwe wykonanie poziomego oznakowania, ponieważ byłoby ono nietrwałe.

Osobnym problemem jest konieczność usunięcia piasku, który pozostał po walce z oblodzeniem jezdni, zanim wykonawca będzie mógł wykonać malowanie.

ZDM zapewnia, że prace zostaną wznowione, gdy tylko pojawią się sprzyjające warunki atmosferyczne.