Ul. Szwedzka częściowo zamknięta, ale… ktoś zapomniał o tym poinformować kierowców

Remont na ul. Krzyowustego był zapowiedziany i kierowcy mogli spodziewać się utrudnień. W pierwszym etapie prac, prowadzony jest na odcinku od zjazdu z ul. Szwedzkiej do wjazdu na parking przy Kinepolis i Giant (więcej o remoncie i utrudnieniach tutaj). Kierowców, także autobusów miejskich i podmiejskich zdziwiło rano jednak zamknięcie wiaduktu w ciągu ul. Szwedzkiej. Okazało […]

Remont na ul. Krzyowustego był zapowiedziany i kierowcy mogli spodziewać się utrudnień. W pierwszym etapie prac, prowadzony jest na odcinku od zjazdu z ul. Szwedzkiej do wjazdu na parking przy Kinepolis i Giant (więcej o remoncie i utrudnieniach tutaj).

Kierowców, także autobusów miejskich i podmiejskich zdziwiło rano jednak zamknięcie wiaduktu w ciągu ul. Szwedzkiej. Okazało się, że drogowcy zapomnieli uprzedzić o tym m.in. ZTM Poznań. Spowodowało to chaos nie tylko wśród kierujących, ale także służb nadzoru ruchu MPK, które nie widziały czy zamknięcie jest czasowe czy na dłużej ani kto za nie odpowiada.

Ulica Szwedzka została zamknięta od wjazdu na wiadukt nad ul. Krzywoustego do włączenia w ul. Krzywoustego. Utrudnienia na tym odcinku mają potrwać do 30 października.

Objazd w kierunku Krzesin został wyznaczony ulicami: Krzywoustego – Wiatraczną – Żegrze –Bobrzańską.

W związku z zamknięciem odcinka ul. Szwedzkiej wprowadzony został także objazd dla autobusów linii nr 181, 431, 432, 435, 501, 502 oraz 560.  Zmiany będą obowiązywały do piątku (30 października).

Linia nr 181 (w kierunku Kinepolis):

Rondo Rataje – Piłsudskiego – (…) – Szwedzka – Krzywoustego – Wiatraczna – Kurlandzka – Bobrzańska – Krzywoustego do Kinepolis.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Linie nr 431, 432, 435, 501, 502 oraz  560:

Franowo – … – Szwedzka – Krzywoustego – Wiatraczna – Kurlandzka – Bobrzańska – Krzywoustego … Kórnik/Bnin Osiedle / Zaniemyśl/Kościół / Tulce/Kościół / Kleszczewo/Park

Powrót autobusów w kierunku Franowa będzie odbywał się trasą bez zmian. Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystankach pośrednich.