Kolejne uszkodzone drzewa podczas realizacji inwestycji w Poznaniu

Na naszym portalu pisaliśmy o nieodpowiednio zabezpieczonej zieleni podczas prowadzonych prac na Wildzie oraz Łazarzu. Okazuje się jednak, że także w innej części miasta mieszkańcy są zaniepokojeni prowadzonymi działaniami. Radny Łukasz Kapustka, w odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców, zwrócił się z interpelacją w sprawie zniszczeń systemów korzeniowych wieloletnich drzew. Roślinność miała ucierpieć podczas prac przy przebudowie […]

Na naszym portalu pisaliśmy o nieodpowiednio zabezpieczonej zieleni podczas prowadzonych prac na Wildzie oraz Łazarzu. Okazuje się jednak, że także w innej części miasta mieszkańcy są zaniepokojeni prowadzonymi działaniami.

Radny Łukasz Kapustka, w odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców, zwrócił się z interpelacją w sprawie zniszczeń systemów korzeniowych wieloletnich drzew. Roślinność miała ucierpieć podczas prac przy przebudowie Ronda Rataje.

Radny wskazuje m.in. na zniszczenia szpadlem korzeni drzew oraz odsłonięcie części korzeni odpowiadającej za pobór wody.

Jak zauważa, w czasie wykonywania prac nie zastosowano także odpowiednich wygrodzeń roślin. Uszkodzone systemy korzeniowe mogą doprowadzić do uschnięcia drzew, a tym samym do ich wycinki w najbliższym czasie.

Łukasz Kapustka podkreśla jednocześnie, że mieszkańcy na bieżąco interweniowali zwracając się bezpośrednio do spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, jednak nie przyniosło to pożądanego efektu.

Radny zwrócił się z prośbą do prezydenta o interwencję, jednocześnie prosząc o odpowiedź na pytanie m.in. w ilu przypadkach doszło do uszkodzenia systemu korzeniowego drzew przy realizacji inwestycji.