Mercedes klasy B, C czy E – na jaki model warto się zdecydować?

Osoby szukająca sprawdzonego auta miejskiego, które nada się również do jazdy w dłuższe trasy, stoją przed nie lada wyzwaniem. Rynek wypełniony jest zarówno nowymi, jak i tymi używanymi samochodami wielu marek, oferujących rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych kierowców i ich pasażerów. Mercedes to producent słynący z zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa w swoich autach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu z jazdy czy pewnego luksusu pod względem użytkowania. Wśród popularnych modeli osobowych znaleźć można Mercedesy klasy B, C i E, jednak na którego lepiej się zdecydować? Sprawdź, czym cechują się poszczególne modele i co oferują one swoim kierowcom.

Mercedes klasy B – kompakt z agresywnym, sportowym zacięciem

Niewątpliwą zaletą marki Mercedes, która przypadła do gustu fanom wysokich obrotów, jest silnik o dużej mocy. Nie inaczej było w przypadku klasy B, której pierwsza generacja została zaprezentowana w 2005 roku. Auto, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, było początkowo traktowane, jako samochód miejski, jednak Mercedes klasy B https://allegro.pl/kategoria/mercedes-benz-klasa-b-18250 szybkio pokazał, że ma do zaoferowania znacznie więcej. Przede wszystkim model w swojej najmocniejszej wersji (B200 Turbo) miał aż 193 KM, czyniąc tym samym Mercedesa klasy B samochodem wielofunkcyjnym, a przy tym wygodny i komfortowym.

Wraz z kolejnymi generacjami auto doczekało się znaczących usprawnień i zmian, jednak największą różnica była wielkość auta. Mercedes klasy B drugiej generacji był wyraźnie dłuższy i co prawda nie była to limuzyna, jak w przypadku nowszych generacji Mercedesa klasy E , jednak i tak dawała większe poczucie komfortu podczas prowadzenia https://allegro.pl/kategoria/mercedes-benz-klasa-e-12735

Mercedes klasy C – komfort jazdy połączony z niezawodnością 

Wprowadzony jeszcze w 1993 roku Mercedes klasy C https://allegro.pl/kategoria/mercedes-benz-klasa-c-12734 szybko zdobył popularność wśród osób ceniących wygodę użytkowania z możliwością szybszej jazdy. Najsłabszy wersja z silnikiem benzynowym mogła pochwalić się aż 122 KM, a modele z większym układem napędowym (benzynowy silnik V8 z 347 KM) były również wyposażone w nie aż tak popularną wówczas skrzynie 6-biegową. Inną, dużą zaletą, zwłaszcza w późniejszych wersjach, była wielkość auta – Mercedes klasy C IV generacji to naprawdę masywne autem, którego prowadzenie sprawia dużą przyjemność.

Wygoda dla całej rodziny z Mercedesem klasy E

Osoby szukające sprawdzonego auta rodzinnego, które jednocześnie będzie się komfortowo prowadziło, powinny sprawdzić Mercedesa klasy E, zwłaszcza wersji kombi. Model ten cechuje się (oprócz dużym silnikiem) rozbudowanymi możliwościami pod względem wygodne kierowania. Nowa piąta generacja tego modelu przynieść ma wiele zmian, w tym dodatkowe czujniki, radary i kamery zwiększające bezpieczeństwo kierowcy oraz innych użytkowników drogi.

//