Prace przy budowie łącznika Wartostrady coraz bardziej zaawansowane

Trwa budowa nowego odcinka Wartostrady, który ułatwi dotarcie nad Wartę od strony ul. Estkowskiego. powstaje w rejonie tzw. Cypla i mostu Chrobrego. Prace przebiegają bez zakłóceń i obecnie jest już widoczna nowa nawierzchnia.

Łącznik ułatwi zejście i zjazd rowerem na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego i ul. Estkowskiego. Piesi i rowerzyści zyskają dogodniejszą trasę do rejonu zaplecza przystani, która znajduje się w Starym Porcie, a tam droga połączy się z kolejnym odcinkiem Wartostrady.

Prace rozpoczęły się w październiku i są już na zaawansowanym etapie. Obecnie na łączniku ułożona już jest nowa nawierzchnia. Wkrótce ma rozpocząć się montaż nowego oświetlenia. Inwestycja obejmuje także instalację monitoringu wizyjnego i odpowiedniego oznakowania.

W ramach prac prowadzony jest także remont dojścia do istniejących schodów, które prowadzą nad Wartę.

Jak informuje spółka PIM, trwają również prace projektowe odnoszące się do przebudowy odcinka Wartostrady wzdłuż wschodniego brzegu rzeki, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I. Pojawi się tam m.in. nowa nawierzchnia, monitoring, oświetlenie i mała architektura. Prace planowane są na 2021 rok.