Trwa sadzenie drzew na osiedlach z najwyższą frekwencją wyborczą. Przybędzie łącznie prawie 170 roślin

Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął prace związane z nasadzeniami drzew na osiedlach, na terenie których odnotowano najwyższą w Poznaniu frekwencję podczas tegorocznych wyborów prezydenckich w Polsce.

Początkowo nagrodzone miało być jedno osiedle, jednak różnica między pierwszym a drugim miejscem okazała się być tak znikoma, że podjęto decyzję o przyznaniu drzew zarówno osiedlu Ławica, które mogło się pochwalić frekwencją na poziomie 82,88% jak i osiedlu Strzeszyn, które uzyskało wynik 82,48%.

Na obu osiedlach pojawi się tyle drzew, ile (w zaokrągleniu) wyniosła frekwencja wyborcza, czyli po 83 rośliny.

Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi już prace związane z sadzeniem drzew. Miejsca nasadzeń zostały uzgodnione z miejscowymi radami osiedli. Na Strzeszynie trwa oczyszczanie i równanie nową ziemią terenu przy krzyżu przy ul. Literackiej, gdzie ma zostać posadzonych 36 dębów czerwonych. Sadzone będą w regularnej formie, która utworzy początek układu alejowego do ul. Homera.

Pozostałe rośliny będą posadzone na pasie w stronę szkoły.

Z kolei na os. Ławica 35 lip drobnolistnych posadzono w Lasku Marcelińskim, wzdłuż ścieżki w okolicy placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Przygotowywany jest również teren w rejonie ul. Wyszomierskiej i Okoneckiej, gdzie będą posadzone drzewa śliwy wiśniowej.