“Po świętach epidemia trochę przybrała na sile” Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że wyniki świąteczne nie były miarodajne

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 12 054 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 186 osób, u których potwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Ministerstwo podkreśla, że wyniki świąteczne nie były w żaden sposób miarodajne i nie obrazowały faktycznego stanu epidemii, a to oznacza, że w najbliższym czasie możliwe są kolejne wzrosty potwierdzonych przypadków.

Widać, że wyniki świąteczne nie są w żaden sposób miarodajne. Zwróćmy uwagę, że wczoraj też mieliśmy święto, dzień wolny, a mimo tego zanotowaliśmy 12 tysięcy zakażeń i było wykonanych ponad 40 tysięcy testów. Co jest świadectwem tego, że epidemia nie osłabła, a wręcz po świętach trochę przybrała na sile

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia

Rzecznik dodał, że powrót dzieci z klas 1-3 do szkół po feriach jest uzależniony od liczby nowych zakażeń raportowanych w najbliższych dniach.

Andrusiewicz przekazał także informację o liczbie zaszczepionych na koronawirusa. Od 27 grudnia szczepionkę podano już ponad 160 tys. osobom w całej Polsce.