Trzech chętnych w przetargu na wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu

Trzy podmioty złożyły oferty w przetargu ZDM odnośnie wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na poznańskiej Wildzie i Łazarzu.

Przetarg ZDM Poznań obejmował dostawę, montaż oraz uruchomienie automatów parkingowych, a także wprowadzenie stałej, nowej organizacji ruchu na poznańskiej Wildzie i Łazarzu. Jeszcze w tym roku na tych osiedlach ma zostać wprowadzona Strefa Płatnego Parkowania, co ma przede wszystkim uporządkować tereny i system parkowania.

Wykonawca będzie musiał zapewnić także obsługe serwisową urządzeń przez 12 miesięcy i uzyskać wszelkie uzgodnienia i pozwolenia na uruchomienie SPP. W zamówieniu wskazano m.in. także przeprowadzenie szkoleń pracowników ZDM w zakresie obsługi dostarczonych urządzeń i systemów.

Dziś nastąpiło otwarcie ofert. Do przetargu przystąpiły trzy firmy: TORMEL z Komornik, KBU Sp. z o.o. z Krakowa oraz City Park Group SA z Grudziądza. Najtańszą ofertę złożyła ta druga (20 447 954,56 zł), na najdroższą ostatnia (37 059 807,38 zł). Obecnie trwa analiza złożonych dokumentów.

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie ograniczona będzie ulicami: od północy Królowej Jadwigi i Stanisława Matyi (bez tych ulic), od zachodu ulicami Przemysłową, Roboczą i Fabryczną, od południa ulicą Hetmańską (bez tej ulicy) oraz od wschodu korytem rzeki Warta.

Z kolei na osiedlu św. Łazarz obejmie obszar: od południa ulicą Hetmańską (bez tej ulicy), od zachodu ul. Reymonta i ulicą Przybyszewskiego (bez tych ulic), od północy ulicą Bukowską (bez tej ulicy) oraz torami kolejowymi od wschodu.