Widziany w Poznaniu wilk schwytany w rejonie autostrady A2

Jak poinformował rzecznik wielkopolskiej policji, wilk, który podchodził pod domy i zabudowania w Poznaniu, został schwytany i będzie przekazany do poznańskiego zoo.

 

O wilku, który był widywany w Poznaniu, także przy zabudowaniach, pisaliśmy kilkukrotnie na naszym portalu. Zwierzę nie bało się człowieka, podchodziło bardzo blisko zabudowań i skutecznie uciekało przed osobami, które chciały je odłowić.

Zoo Poznań poinformowało rano, że wskazany wilk nie jest typowym dzikim zwierzęciem, ponieważ w pierwszym okresie życia był przetrzymywany przez człowieka, a tym samym przyzwyczaił się do jego obecności.

Dzisiaj wilk widziany był m.in. w rejonie autostrady A2, co stwarzało także dodatkowe zagrożenie – zarówno dla niego jak i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak poinformował przed chwilą rzecznik wielkopolskiej Policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, zwierzę zostało schwytane w rejonie Komornik i autostrady A2. Zostanie przewiezione do azylu w Zoo Poznań.

Eksperci apelują, by w przypadku zauważenia wilka w rejonie zabudowań czy w mieście, nie podchodzić do niego i powiadomić służby.