Teatr Wielki zaprasza widzów na otwartą próbę

Zgodnie z ogłoszonymi wczoraj nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, od najbliższej soboty ponownie zostaną zamknięte m.in. teatry. By dać widzom możliwość kontaktu bezpośredniego ze sztuką, Teatr Wielki w Poznaniu zdecydował się na zorganizowanie otwartej próby koncertu symfonicznego.

Koncert symfoniczny zostanie poprowadzony przez Jacka Kaspszyka. To jeden z najbardziej znanych i uznanych polskich dyrygentów. Miał odbyć się w najbliższa niedzielę, 21 marca, jednak wprowadzone przez rząd nowe obostrzenia, nie jest możliwe wpuszczenie do teatru widzów.

Teatr Wielki postanowił pomóc w bezpośrednim kontakcie ze sztuką poprzez zorganizowanie otwartej próby, która jest zaplanowana na 19 marca, o godzinie 19:00. Mogą w niej wziąć udział wszystkie osoby posiadające bilety na koncert. Jak podkreśla instytucja, dla teatru ważne jest wykorzystanie każdego biletu, ponieważ pozwala to na utrzymanie wpływów ze sprzedaży.

Osoby, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z możliwości udziału w próbie, mogą zwrócić bilet na standardowych zasadach. Wejściówki nadal można kupić online.

W programie znalazły się:

Richard Wagner – Siegfried Idyll WWV 103


Gustav Mahler – Lieder eines fahrenden Gesellen 


Franz Schubert – VII Symfonia h-moll  D 759

„Od pełnej ciepła Idylli Zygfryda – kompozycji napisanej dla Cosimy Wagner jako prezent z okazji narodziny syna – poprzez Pieśni wędrującego czeladnika Mahlera – zapis niespełnionej miłości kompozytora do śpiewaczki Joanny Richter – po owianą romantyczną historią VII Symfonię h-moll Schuberta, zwaną Niedokończoną. Poszukujący muzycznych doznań się nie zawiodą” – zachęca Teatr Wielki w Poznaniu.