Jak funkcjonują obiekty POSiR w czasie nowych obostrzeń?

Obowiązujące od dziś obostrzenia dotyczą również obiektów sportowych. Jak będą funkcjonować obiekty POSiR w najbliższym czasie?

 

Obowiązujące od dziś do 9 kwietnia zaostrzone obostrzenia sanitarne w całym kraju obejmują także m.in. obiekty sportowe.

Jak informuje POSiR, w związku z tym zmieni się funkcjonowanie pływalni, kortów, hal sportowych, boisk i innych obiektów zarządzanych przez spółkę.

Pływalnie:

Kursy nauki, doskonalenia pływania i inne zajęcia sportowo-rekreacyjne prowadzone na pływalniach Atlantis, Chwiałka, Rataje i Winogrady zostają przesunięte na okres, w którym przepisy umożliwią ich kontynuację. Obiekty basenowe POSiR od dnia 20 marca 2021 do 9 kwietnia 2021 będą czynne wyłącznie dla osób i podmiotów uprawnionych – tj. w ramach zajęć i indywidualnych treningów osób powołanych do kadry narodowej przez odpowiedni polski związek sportowy. Godziny dostępności basenów dla osób i podmiotów uprawnionych podajemy na stronach poszczególnych obiektów.

Lodowisko Chwiałka

Z Lodowiska Chwiałka będą mogły korzystać wyłącznie podmioty uczestniczące we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy lub uprawiające sport w ramach ligi zawodowej. Nie będzie ślizgawek dla publiczności, kursów nauki jazdy i pozostałych zajęć.

Korty tenisowe POSiR są nieczynne do 9 kwietnia.

Boiska i hale sportowe

Obiekty na Golęcinie, Młodzieżowym Ośrodku Sportowym (Śródka), Chwiałce (hale sportowe) będą udostępniane wyłącznie podmiotom uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy lub uprawiającym sport w ramach ligi zawodowej.

Bowling i Skatepark Wyspa będą zamknięte do 9 kwietnia.